فروشگاه اینترنتی بولد موبایل

ios 13.1 جدیدترین آپدیت سیستم عامل آیفون

09/23/2019
پاشا سخائیان

طی هفته گذشته، ios 13 برای گوشی‌های آیفون در دسترس قرار گرفت و دو مدل آیفون 11 و 11 پرو نیز بطور رسمی وارد بازار شد. اگرچه بلافاصله بروزرسانی ios 13.1 نیز امکان‌پذیر شده تا به نوعی ویژگی پردازنده گوشی‌های آیفون را به 2 مدل iPhone XR و iPhone XS ارتقاء بخشد.

برای کسانی که این موضوع را فراموش کرده‌اند کمی به عقب برمی‌گردیم، در سال 2017 بروزرسانی سیستم عامل گوشی‌های آیفون سبب شد تا بسیاری از مدل‌های قدیمی‌ به مشکلات عدیده‌ای برخورد کنند و این موضوع باعث شد تا کمپانی اپل با جبران خسارت 29 دلاری، باتری گوشی‌های خارج از گارانتی را تعویض کند. استدلال اپل در مورد این قضیه جبران خاموش شدن تصادفی است که آیفون‌ها با یک باتری ضعیف و قدیمی تجربه می‌کنند.

iOS 13.1 برای آوردن ویژگی پرتاب CPU به آیفون XR و XS

این بحث و جدال ناشی از اتهامات وارده به اپل برای کند کردن دستگاه‌های قدیمی‌تر به عنوان راهی برای ترغیب کاربران برای ارتقاء به آیفون‌های جدیدتر است. به دنبال واکنش شدید کاربران نسبت به بی‌اطلاعی از تبعات این امر، در نهایت اپل این امکان را اضافه کرد تا کاربر بتواند این ویژگی را فعال یا غیرفعال کند. این ویژگی تنها با شناسایی باتری ضعیف فعال می‌شود، اما همچنان می‌توانید این ویژگی را خاموش کنید.

آیفون های 2019 اپل مجهز به یک ویژگی پیشرفته‌تر در مدیریت عملکرد هستند که ظاهراً میزان قابل توجهی از تبعات به روز رسانی را کاهش می دهد.

 

منبع: Gsmarena.com
ترجمه: پاشا سخائیان

 

 

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر