فروشگاه اینترنتی بولد موبایل

هواوی نام سیستم عامل جدید خود را اعلام کرد

06/03/2019
پاشا سخائیان

کمپانی هواوی، نام سیستم عامل جدید خود را تأیید کرده است، سیستمی که آن را برای جایگزینی اندروید (Android) به کار خواهد گرفت. همانطور که به یاد داریم، سیستم عامل اندروید گوگل در سال 2003 ظهور یافت و در حدود 5 سال طول کشید تا بطور کامل تکمیل شود، مدت زمانی که شاید یک کمپانی تکنولوژی محور نیاز داشته باشد تا سیستم عامل جدیدی را ساخته و پرداخته کند.

نام سیستم عامل جدید هواوی چیست؟

سیستم عامل HongMeng چیزی است که از طریق پورتال رسانه‌های چینی به عنوان نام چینی‌اش شناخته می‌شود و قرار است در سه ماهه آخر سال 2019 در کشور چین منتشر شود. با این حال، نام تجاری سیستم عامل جدید هواوی در خارج از بازار چین متفاوت خواهد بود. هواوی نام Ark OS را برای سیستم عامل خود در اروپا به ثبت رسانده است.

علاوه بر این، هواوی درخواست کرده است که پنج علامت تجاری را در اروپا ثبت کند: Huawei Ark OS ،Ark OS ،Huawei Ark ،Ark و Huawei Ark Compiler. اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا (EUIPO) این درخواست را در تاریخ 24 ماه می دریافت کرده است.

مزایای سیستم عامل جدید هواوی چیست؟

شبکه‌ی کسب و کار چین، یک پورتال رسانه‌ای چینی است که اعلام کرده سیستم عامل جدید هواوی تمام برنامه‌های اندروید را اجرا خواهد کرد. ریچارد یو مدیرعامل بخش محصولات مصرفی هواوی نیز اعلام کرد که جایگزینی برای فروشگاه Google Play در سیستم عامل جدید در نظر گرفته شده است. نام آن AppGallery بوده و بصورت پیش فرض بر روی محصولاتی که خارج از چین فروخته می‌شوند، قرار خواهد گرفت.

به گفته یو، این سیستم تنها در صورتی استفاده می‌شود که شرکت هواوی از استفاده از محصولات گوگل و مایکروسافت منع شود.

چه زمانی هواوی سیستم عامل جدید را راه اندازی خواهد کرد؟

تاریخ دقیق هنوز منتشر نشده است. یو اشاره کرده است که چین می‌تواند راه اندازی آن را در سه ماهه چهارم سال 2019 ببیند، در حالی که نسخه جهانی سیستم عامل Ark ممکن است در سه ماهه اول یا دوم سال 2020 در دسترس باشد.

 

 

منبع: interestingengineering.com
ترجمه و گردآوری: پاشا سخائیان

 

 

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر