فروشگاه اینترنتی بولد موبایل

نقد و بررسی گوشی Honor View 20

04/16/2019
پاشا سخائیان

معرفی

برای هر گوشی موبایل پرچم‌دار، همیشه یک جایگزین تقلیل یافته وجود دارد که دقیقاً تمام ویژگی‌های مشابه آن را ارائه نمی‌کند، اما بسیار ارزان‌تر است. می‌توان اذعان داشت که Honor View 20 از لحاظ فنی یک Huawei Mate 20 Pro است، اما با ویژگی‌هایی که تقلیل پیدا کرده‌اند و تجربه کلی که ما در Mate 20 Pro کسب کرده بودیم را تضعیف نمی‌کند. این گوشی شما را به Mate 20 Pro نزدیک می‌کند در حالی که تنها نیمی از هزینه آن را می‌پردازید.

آنر یک زیربرند معتبر از شرکت Huawei است که گوشی‌های Huawei را به نسخه‌های ارزان‌تر تبدیل می‌کند، اغلب با مشخصات مشابه، اما با چند تفاوت عمده:

  • دوربین‌های آنر از تجهیزات شرکت Leica بهره نمی‌برند.
  • آنر از نمایشگرهای ارزان قیمت‌تری استفاده می‌کند.
  • گوشی‌های آنر از ویژگی‌های پیشرفته‌ای همچون قابلیت ضدآب و شارژ بی‌سیم برخوردار نیستند.

آنر با تغییر نام سری V به View در خارج از کشور چین با مدل View 10 مجدداً کار را آغاز کرد. مشخصات آن مشابه به Mate 10 Pro بود، اما ظاهر آن خسته‌کننده و کاملاً منسوخ بود. به نظر می‌رسد که ویژگی‌های پیشرفته گوشی View 20 در مقایسه با View 10 آن را تبدیل به یک پرچم‌دار نموده است. 

دوربین سلفی Honor View 20 بر روی صفحه نمایش آن پانچ شده است، که بیشتر آن را به طراحی‌های لبه به لبه مدرن تبدیل می‌کند. ما با طراحی این دوربین پانچ شده دست و پنجه نرم نمی‌کنیم، اما نمی‌توان آن را از نوک پیکان مشاهداتمان پنهان کنیم. در این بررسی مفصل، ما خواهیم دید آنر در طراحی View 20 چه مصائبی را پشت سر گذاشته و این که آیا نگرانی‌های اولیه در به روز رسانی سیستم عامل مورد توجه قرار گرفته است  یا خیر.

گوشی آنر View 20 بی‌تردید یک تلفن همراه جذاب است. مهمترین چیز در مورد آن شیشه‌ای فوق‌العاده براق با طراحی متمایز است. ما می‌بینیم که بیشتر گوشی‌های چینی این شیشه‌های فوق‌العاده انعکاسی را به کار می‌گیرند. شیشه پشت گوشی به سمت پایین لبه‌های آن می‌چرخد که باعث می‌شود به راحتی آن را نگه داشت و قاب آلومینیومی کل دور گوشی را در برگرفته تا موجب ثبات و استحکام بیشتر آن شود.

طراحی

بین قاب و پانل صفحه نمایش یک بافر پلاستیکی نازک است که پیوند بین قاب و شیشه‌ی صفحه نمایش را حفظ می‌کند. این بافر جایی است که قطعه دریافت صدا قرار داده شده است زیرا هیچ قاب بالایی در صفحه نمایش وجود ندارد. علاوه بر این، یک چراغ LED بسیار کوچک هشدار نیز بر روی گوشی تعبیه شده است، اما دیدن آن در یک اتاق پر نور خیلی کار آسانی به نظر نمی‌رسد. در محیط های آرام بلندگوی گوشی دارای حجم زیادی است اما در محیطی همچون یک کافه بسیار شلوغ حجم صدا به نظر کافی نمی‌رسد.

آنر با استفاده از فناوری Punch Hole دوربین سلفی گوشی View 20 بر روی صفحه نمایش آن تعبیه کرده است. این اولین تلاش  هواوی و آنر برای قرار دادن دوربین سلفی بر روی گوشی تنها با یک سوراخ می‌باشد. اجرای این ویژگی کامل نیست، زیرا ما می‌توانیم تغییر رنگ جزئی پیکسل‌ها را در اطراف سوراخ دوربین را ببینیم، اما این کار به همان صورت در نظر گرفته شده و می‌تواند در آینده در گوشی‌های هواوی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

آنر توضیح داد که این تغییر رنگ پیش‌بینی شده است تا از نشت نور پس زمینه نمایشگر به دوربین جلوگیری شود. شما این تغییر رنگ را فقط در پس زمینه‌های سفید خواهید دید و تنها اگر واقعاً به آن توجه کنید. در پایان روز، دوربین سلفی پانچ شده بر روی صفحه نمایش گوشی کم‌کم به شکل یک مزاحم دیده می‌شود.

کلیدهای گوشی و موقعیت آنها بسیار عالی است. کلید پاور نزدیک به نیمه بالایی گوشی و دکمه تنظیم صدا در قسمت بالا آن است. هنگامی که ما برای اولین بار از گوشی استفاده می‌کردیم، فشرده شدن همزمان کلیدهای Power و (-) Vol موجب ثبت تصاویر تصادفی می‌شد، اما به مرور زمان با بالا رفتن دقت در فشردن کلید پاور این مشکل مرتفع شد.

قرار دادن اسکنر اثر انگشت در پشت گوشی بسیار عالی است. این اسکنر به اندازه کافی دور از دوربین است، بنابراین هنگامی که گوشی را باز می‌کنید، هرگز دوربین را لمس نخواهید کرد. مانند هر دستگاه هواوی یا آنر، اسکنر اثر انگشت قابل اعتماد و سریع است. در بالای اسکنر اثر انگشت، دوربین دوگانه مجهز به حسگر ToF و یک دوربین 48 مگاپیکسلی قرار گرفته است که عکس‌های بسیار شگفت‌انگیز 12 مگاپیکسلی را پس از ترکیب کردن پیکسل‌ها ارائه می دهد. در مورد عملکرد دوربین در یک بخش اختصاصی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

صفحه نمایش

گوشی Honor View 20 دارای صفحه نمایشی با ابعاد 6.4 اینچ (IPS LCD) است. وضوح تصویر نمایشگر هنگامی که در معرض تابش نور خورشید قرار می‌گیرد، به رغم شفافیت متوسط 479 نیت، قابل ستایش است. راهکار هواوی برای بهبود قابلیت خوانایی در معرض نور خورشید، تغییر شدت رنگ‌ها است تا آنها را در نور مستقیم خورشید قابل مشاهده‌تر کنند. در حالی که ممکن است بتوان متن‌های سیاه را در پس زمینه سفید دید ولی دیدن عکس‌ها در نور مستقیم خورشید بسیار مشکل است.

ناسازگاری صفحه نمایش گوشی هنگامی که در حالت افقی قرار دارد با عینک‌های آفتابی پلاریزه ممکن است برای برخی از کاربران ناخوشایند باشد. این قضیه هنگامی که صفحه نمایش گوشی در حالت عمودی تنظیم شده باشد وجود ندارد.

تنظیم روشنایی اتوماتیک View 20 به خوبی کار می‌کند اما گاهی اوقات با تغییر میزان نور محیط، روشنایی صفحه نمایش تغییری نمی‌کند و باید بصورت دستی آن را افزایش داد. نکته خوشحال کننده عدم استفاده از طراحی ناچ در این گوشی است. ترجیح ما استفاده از فناوری hole-punch به جای ناچ می‌باشد. البته شاید مشکلاتی در این شکل از طراحی بوده اما دیگر مثل سابق آزاردهنده نیست. همانطور که در توضیحات اولیه شرح دادیم، تیرگی قابل توجهی در ناحیه اطراف دوربین سلفی وجود دارد. آنر توضیح داده است که این قضیه برای جلوگیری از نشت نور پس زمینه و همچنین تداخل آن با دوربین بوده است. این مورد هرگز جلب توجه نمی‌کند مگر آنکه آن را در برابر یک پس زمینه سفید ببینید. همچنین سایه‌ای در لبه پایین صفحه نمایش ظاهر می‌شود که البته باید گفت که خدشه‌ای به آن وارد نمی‌کند، انتظار می‌رود که آنر این مشکل را در طراحی‌های آینده خود مورد توجه قرار دهد. شاید نمایشگرهای AMOLED گزینه بهتری برای استفاده از فناوری hole-punch باشند، زیرا در آن پیکسل‌ها بصورت جداگانه روشن می‌شوند.

گزینه‌ای وجود دارد که بخش فوقانی صفحه نمایش را در سراسر رابط کاربری به رنگ مشکی بپوشاند تا بتواند مثل یک قاب معمولی ظاهر شود. این ویژگی تنها در حالت عمودی صفحه نمایش قابل اجراست و نوعی تناسب ایجاد می‌کند. هنگامی که یک ویدیوی یوتیوب را در حالت تمام صفحه تماشا می‌کنید، دیگر سوراخ دوربین سلفی در ویدیو وجود ندارد - اما شعاع نوار با شعاع گوشه‌های پایین صفحه نمایش همخوانی ندارد، بنابراین کمی به چشم می‌آید.

صفحه نمایش قطعاً می‌توانست واضح‌تر باشد و همچنین زاویه دید کمی با تغییر نور تغییر کند. خوشبختانه هیچ تغییر رنگ وحشتناکی وجود ندارد. با این حال صفحه نمایش قطعاً بالاتر از حد متوسط است، اما چیز شگفت‌انگیزی نیست.

نرم‌افزار

Honor View 20 یکی از نخستین گوشی‌های آنر است که با نام تجاری جدید "Magic UI" عرضه شده‌اند. UI برگرفته از EMUI با یک نگاه جدید و ویژگی‌های جدید بازنویسی شده است. با این حال، تغییرات شدیدی در  Magic UI وجود ندارد و همانند EMUI در Mate 20 Pro رفتار می‌کند.

Magic UI یک رویکرد بسیار کاربردی برای اندروید با گزینه‌های زیاد، تنظیمات و ویژگی‌های پیشرفته است. همچنین یک لایه سطحی ساده را برای افرادی که حرفه‌ای نیستند، ایجاد می‌کند.. برخی از آنها ممکن است توسط رابط کاربری UI به iOS آسیب برسانند، اما در طول این سال‌ها بهتر شده است.

این لانچر بسیار شبیه به سیستم عامل اندروید است، اما Magic UI بیشتر از آنجایی که با کشیدن انگشت بر روی کشوی برنامه باز می‌شوند، پیش نرفته است. دکمه "کشو" در اینجا استفاده می‌شود (باید گزینه را انتخاب کنید) و یک کشو عمودی پیمایش بالا می‌آید. Magic UI درست مانند گوگل پیکسل دسترسی سریع به خوراک گوگل را میسر می‌کند.

با شروع استفاده از فرمان‌های حرکتی در Honor View 20 درخواهید یافت که این گوشی بسیار شبیه به آیفون ایکس است. انگشت خود را از لبه پایین به بالا بکشید تا به تب Home بروید، انگشت خود را از لبه سمت چپ به راست یا بالعکس بکشید تا به عقب برگردید و یا انگشت خود را بر روی صفحه نمایش به بالا کشیده و نگه دارید تا نرم‌افزارهایی که اخیراً با آن کار کرده‌اید را مشاهده کنید. این ویژگی‌ها سبب می‌شوند تا کاربران گوشی آیفون ایکس یا مدل‌های جدیدتر از آن، برای تغییر گوشی خود به آنر یا هواوی کار سختی را پیش رو نداشته باشند. ضمناً برای فراخواندن دستیار گوگل، کافی است تا انگشت خود را روی یکی از لبه‌های طرفین صفحه نمایش بکشید.

چیزی که با انجام فرمان‌های حرکتی تجربه نخواهیم کرد، سوئیچ کردن سریع بین دو برنامه با 2 بار ضربه زدن بر روی دکمه ناوبری است. البته این یک عیب بزرگ نیست، زیرا هنوز می‌توانید با کشیدن انگشت بر روی صفحه نمایش و نگه داشتن آن، اینکار را انجام دهید. سخت نگیرید، به جای آن شما می‌توانید از تمام صفحه نمایش خود استفاده کنید.

Magic UI تنظیمات گسترده‌ای را برای باتری ارائه می‌دهد، اما یکی از مواردی که ما به آن خواهیم پرداخت، تنظیمات «راه‌اندازی نرم‌افزار» است. این صفحه که در آن شما می‌توانید برنامه‌ای خاص را انتخاب کنید و با توجه به اجازه برنامه، مدیریت آن بصورت دستی و یا خودکار در پس زمینه اجرا شود.

هنگامی که مدیریت به طور خودکار فعال است، برخی از برنامه‌ها بر اساس سناریوی صرفه‌جویی در باتری اجرا می‌شوند. این بدان معنی است که UI برنامه‌ها را براساس میزان تخلیه باتری قضاوت خواهد کرد و ممکن است آنها را در حال اجرا در پس زمینه غیرفعال کند. این یک شمشیر دو لبه است زیرا ممکن است برنامه‌های مهمی در پس زمینه همچون برنامه تمرین و یا پیام‌ها را متوقف کند. ایده خوبی است که این تنظیمات را بررسی کنید و برنامه‌های مهم را به صورت دستی مدیریت کنید.

منوی دیجیتال بالانس در گوشی Honor View 20 به شما اجازه می‌دهد محدودیت زمانی را برای برنامه‌های خود تنظیم کنید و برای آگاه‌سازی از ساعت خواب، رنگ صفحه نمایش را به مونوکروم تغییر دهید. شما همچنین می‌توانید محدودیت‌های جداگانه را برای روزهای هفته و یا تعطیلات آخر هفته تنظیم کنید. شما می‌توانید یک نمودار گرافیکی را مشاهده کنید که به شما امکان بررسی میزان استفاده از یک برنامه شخصی را طی یک یا چند هفته گذشته می‌دهد.

شما همچنین می‌توانید محدودیت زمانی برای صفحه نمایش خود تنظیم کنید تا زمان کلی روشن بودن صفحه نمایش خود را ببینید. همچنین می‌توانید بررسی کنید که چند بار صفحه نمایش گوشی خود را در طول روز باز کرده‌اید تا بتوانید از این موضوع مطلع شوید. سازندگان دیگر مانند اپل و گوگل ویژگی مدیریت زمان را در گوشی‌های خود جای داده‌اند و به نظر می‌آید که پیاده‌سازی Magic UI نیز بسیار شبیه به آن است. 

پس از استفاده از چند گوشی که سنسور اثر انگشت آنها در قسمت جلو قرار داشتند، دوباره به سنسور اثر انگشت عقب در Honor View 20 بازگشتیم و نتیجه این بود که باز کردن قفل بسیار سریع‌تر و دقیق‌تر است. علاوه بر این، قفل چهره نیز وجود دارد که خیلی امن نیست، اما قابلیت «اطلاع رسانی هوشمند» را فراهم می کند. در این حالت وقتی که گوشی قفل شده است، اطلاعیه ها را پنهان می کند، اما اگر دوربین جلویی صورت ثبت شده را ببیند، آنها را نمایش خواهد داد.

اعلان‌های قفل صفحه نیز راه طولانی دارند و خوشحالیم که آنها در نهایت همانگونه که باید عمل می‌کنند. در نسخه‌های قبلی EMUI، اعلان‌های قفل صفحه نمایش مزاحم، غیرقابل پیش‌بینی و اقدامات قابل اجرا بر روی اعلان‌ها بسیار محدود بود.

ویژگی‌های نرم‌افزاری قابل توجه

Huawei Shares

هواوی فرمت اشتراک‌گذاری در گوشی‌های خود را با عنوان Huawei Shares نامیده و ویژگی آن چیزی مشابه AirDrop در گوشی‌های اپل است. عملکرد آن بسیار خوب و پیوسته بوده، اما تنها در میان گوشی ها و رایانه‌های Honor و Huawei کار می‌کند. با این ویژگی می‌توان تصاویری با رزولوشن بالا و ویدیوها را به سرعت ارسال کرد.

Huawei Share همچنین این امکان را فراهم می‌کند که اسناد مستقیماً از گوشی شما به پرینترهای متصل به شبکه‌تان ارسال شده و چاپ شوند. این قضیه زمانی مفید است که از ایمیل شخصی خود قصد ارسال پرینت را دارید و امکان اتصال به کامپیوتر نیز مهیا نیست.

Huawei Easy Projection

یکی از ویژگی‌های دیگر آخرین نسخه Magic UI که دست کم گرفته می شود (یا EMUI، برای این مورد) توانایی استفاده از دستگاه بر روی یک رابط دسکتاپ است. Huawei Easy Projection گزینه‌ای برای نمایش محتویات صفحه نمایش یا باز کردن یک رابط دسکتاپ هنگام اتصال به صفحه نمایش خارجی، یا ارتباط بی‌ سیم از طریق Miracast، یا اتصال از طریق پورت USB-C به خروجی پورت HDMI تلویزیون است.

اعلان به شما اجازه می‌دهد بین «حالت دسکتاپ» و «حالت تلفن» تغییر دهید، اما بهترین ویژگی این است که بتوانید همزمان از هر دو گوشی و دسکتاپ استفاده کنید تا بتوانید گوشی خود را در حین کار بر روی صفحه نمایش بزرگتر چک کنید.

گرچه این ویژگی نیست که همه از آن استفاده کنند، اما خوشحالیم که آنر تصمیم به نگه داشتن آن در Honor View 20 گرفت. آنر می‌توانست برای کاهش در هزینه‌ها پورت خروجی USB-C را حذف کند، اما به هر حال آن را حفظ کرده است.

One-handed mode

این یک ویژگی بسیار عالی است که دسترسی بسیار آسان را به دکمه‌های nav و یا فرمان‌های کنترلی فراهم می‌سازد. با توجه به صفحه نمایش بزرگ گوشی، این کار باعث می شود که دسترسی به هر چیزی که روی صفحه نمایش داده می شود راحت باشد، در حالی که ممکن است دست دیگر شما آزاد نباشد.

برخی از سازندگان موبایل توجهی به ایجاد ویژگی one-handed بر روی دستگاه‌هایشان ندارند. بسیار جالب است که آنر خیلی ساده و بی‌تکلف این ویژگی را در طراحی خود گنجانده است. این گوشی "فکر نمی‌کند"، هر کاری را بدون تردید و وقفه انجام می‌دهد. Honor View 20 حتی پس از استفاده از چند برنامه نیز خوب عمل می‌کند. به نظر می‌رسد سیستم عامل آن یک قدم جلوتر از شماست و مطیع شما برای انجام امور است.

Kirin 980 همان پردازنده‌ی 7 نانومتری که در گوشی Huawei Mate 20 Pro مورد استفاده قرار گرفته است، بنابراین یک چیپست کاملاً قوی و در عین حال جدید می‌باشد. آنر نیز می‌تواند با استفاده از پردازنده‌ی جدید Kirin از نسل گذشته آن یعنی Kirin 970 فاصله بگیرد. آنر و هواوی هرگز تراشه‌های بازیافتی را در دستگاه‌های گران قیمت خود مورد استفاده قرار نمی‌دهند، زیرا معتقدند که مصرف‌کنندگان مستحق استفاده از بهترین سخت افزارها هستند.

اگر چه گوشی مورد استفاده ما یک مدل 8 گیگابایت رم + 256 گیگابایت حافظه بود، اما شکی نیست نسخه 6 گیگابایت رم آن نیز همان سرعت و راحتی اجرا را خواهد داشت. از لحاظ عملکرد گوشی در اجرای بازی‌ها می‌توان گفت هیچ بازی وجود ندارد که Honor View 20 قادر به اجرای آن نباشد. اگر نمره ارزیابی Kirin 980 در میان تراشه‌های 7 نانومتری سایر سازندگان همچون سامسونگ، اپل و یا کوالکام بالاتر نیست، اما عملکرد آن در دنیای واقعی ارائه خواهد شد و پردازنده‌ی گرافیکی Mali G76-MP10 از هر بازی پشتیبانی خواهد کرد.

باتری

آزمایش اختصاصی باتری یک هدف اصلی را انجام می دهد: یک تست هدف است که برای مقایسه عمر باتری در دستگاه‌ها استفاده می‌شود. از طرف دیگر، مصرف واقعی انرژی، ذهنی است. در اینجا نمی‌توانیم نمرات مجدد را بررسی کنیم، اما در مورد بعضی از جنبه‌های عمر باتری صحبت خواهیم کرد که ارزش دیدن مجدد را دارند.

در دنیای واقعی، Honor View 20 عملکرد خوبی را به اجرا در آورده است. با شارژ کامل باتری، نباید حداقل 24 ساعت در مورد باتری نگران باشیم. نه تنها این، با میانگین استفاده 5 تا 6 ساعت در روز، مدت زمان عمر باتری تا 36 ساعت نیز دوام می‌آورد.

استفاده از گوشی Honor View 20 شامل موارد زیر بود:

  • یک ساعت استفاده از نقشه ناوبری گوگل و همزمان پخش Spotify.
  • دو ساعت پیمایش شبکه‌های اجتماعی.
  • دو ساعت  استفاده از برنامه‌های پیام رسان: مسنجر، Telegram ،WhatsApp.
  • یک ساعت تماشای فیلم در یوتیوب یا برنامه‌های تمرینی.

دوست داشتیم که Honor View 20 از Huawei Super Charge و Qualcomm Quick Charge پشتیبانی می‌کرد. با سوپر شارژر، ظرف 10 تا 20 دقیقه شارژ گوشی به میزان کافی انجام می‌شود و با خیال راحت می‌توان از منزل خارج شد.

ما این سناریوی دقیق را با یک باتری به میزان شارژ 10٪ آزمایش کردیم. پس از 10 دقیقه اول، ظرفیت شارژ 27٪ شد که برای این مدت زمان کافی به نظر می‌رسد. ما آن را برای مدت 10 دقیقه بیشتر شارژ کردیم و به 44٪ رسیدیم. برای انجام کارهای سبک همین میزان از شارژ به نظر کافی می‌رسد.

در طول روز ما با Honor View 20، به یک کنسرت موسیقی محلی رفتیم در حالی که گوشی 21٪ درصد بیشتر شارژ نداشت. این مراسم بیش از 3 ساعت طول کشید و در طول آن تعدادی عکس و فیلم گرفتیم و آنها را برای برخی از دوستانمان در استوری اینستاگرام به اشتراک گذاشتیم، در پایان روز همچنان 10٪ از شارژ گوشی باقی مانده بود.

دوربین

ما انتظارات زیادی از دوربین Honor View 20 داشتیم، به ویژه که Huawei Mate 20 Pro دارای دوربین سه گانه‌ای با سنسور 40 مگاپیکسل بود در حالی که View 20 دارای رزولوشنی بالاتر یعنی 48 مگاپیکسل است. خوشحالیم که این دوربین شما را ناامید نخواهد کرد. دوربین View 20 از یک نوع جدید از سنسور عمق استفاده می کند که امروزه در بیشتر گوشی‌های هوشمند برای نگاشت عمق استفاده می شود. این سنسور ToF یا "زمان پرواز" نام دارد. حکم در مورد این که آیا حسگر ToF می تواند یک اثر بوکه (افکت مات) بهتر را ایجاد کند یا خیر، این است که آن را خیلی بهتر از قبل نمی کند.

دوربین گوشی Honor View 20 می‌تواند فرم کلی بدن کاربر را جمع و جورتر به نمایش بگذارد. این ویژگی فقط در حالت عمودی گوشی و در هنگام عکس‌برداری با دوربین اصلی عمل می‌کند. ما خیلی دوست نداشتیم این کار را انجام دهیم، اما به نظر می‌آید که مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گیرد.

گوشی Honor View 20 دارای حالت هواوی Night mode است. عکس‌برداری در شب معمولاُ به نورگیری طولانی مدت یا همان Long Exposure Time نیاز دارد که این امر، دوربین را بیشتر از حالت عادی در معرض تاثیر لرزش‌ها قرار می‌دهد. برای جلوگیری از این امر که تصاویر به ثبت رسیده تار شوند، حالت جدیدی در Honor View 20 به‌ کار گرفته شده که از آن با عنوان Night Mode یاد می‌شود و از تکنولوژی نوآورانه AIS (لرزش‌گیر تصویر با استفاده از هوش مصنوعی) استفاده کرده تا بهینه‌سازی تصاویر را عملی ساخته و کاربران را قادر سازد به سادگی، تصاویر جذاب را در شرایط محیطی با نور محدود و بدون نیاز به سه‌پایه دوربین به ثبت برسانند.

اگرچه یک دوربین دوم وجود دارد اما View 20 هیچ ویژگی زوم ترکیبی را ارائه نمی‌دهد. دکمه زوم برای زوم کردن بین حالت 1X و 2X وجود دارد، اما قاب زوم 2X در واقع محصول سنسور 48MP با رزولوشن بالا است.

Honor View 20 امکان عکس‌برداری در دو حالت 48MP با رزولوشن کامل و حالت 12MP پیش فرض را می‌دهد. از آنجایی که دوربین اصلی 48 مگاپیکسل است، عکاسی با زوم 2X به سادگی با رزولوشن 48 مگاپیکسلی امکان‌پذیر خواهد بود. اما توصیه می شود که به جای زوم کردن بر روی سوژه مورد نظر، به آن نزدیکتر شوید. از طرف دیگر View 20 دارای حالت Ultra Clarity جهت عکاسی با رزولوشن 48 مگاپیکسل است. در این حالت چندین عکس را با رزولوشن کامل می‌گیرد و آنها را با هم یکپارچه‌سازی می‌کند تا جزئیات بیشتری را ثبت کند، اما عکاسی در این حالت چند ثانیه طول می‌کشد تا سوژه شما حرکتی نداشته باشد.

نتیجه‌گیری

آنر نام‌گذاری گوشی‌های خود را بصورت عددی (Honor 10 ،Honor 9 ،Honor 8) انجام می‌دهد و به عنوان پرچم‌داران این شرکت مورد استفاده قرار می گیرند. این کمپانی پس از آن تصمیم گرفت تا کمی تغییر جهت داده و تلفن‌های رده بالا را که شباهت بیشتری به پرچم‌داران هواوی دارند، تولید کند. به عنوان مثال گوشی Honor View 10 که شباهت بسیار زیادی با گوشی Mate 10 Pro داشت.

آنر می‌داند که چه می‌کند. این شرکت تمام منابعی که لازم است را برای برداشتن محدودیت‌ها بکار گرفته است تا Honor View 20 در محدوده قیمت رقابتی باقی بماند. در حال حاضر این گوشی در حدود 500 تا 600 دلار قیمت‌گذاری می‌شود، اما در صورتی که ویژگی‌هایی همچون ضد آب یا شارژر بی‌سیم را داشت به راحتی بالای 600 دلار قیمت‌گذاری می‌شد.

گوشی Honor View 20 به نسبت Mate 20 Pro دارای یک باتری با ظرفیت پایین‌تر (4000 میلی‌آمپرساعت) است، صفحه نمایش آن با رزولوشن پایین‌تر (البته صفحه نمایش View 20 بزرگتر است) می‌باشد، ویژگی شارژ بی‌سیم ندارد (قابلیت Super Charge را پشتیبانی می‌کند) و دوربین سه‌گانه‌ای برای بزرگنمایی زوایای بزرگتر ندارد (اما یک سنسور رزولوشن بالاتر با عملکرد مشابه و حالت شبانه دارد). نکته اینجا این است که هواوی می‌توانست ویژگی‌های بیشتری از Mate 20 Pro مانند حالت شب، حالت دسکتاپ و NFC را از روی گوشی View 20 حذف کند، اما این کار را نکرده است. گوشی View 20 Pro دارای پشتیبانی کامل از رابط دسکتاپ همانند  گوشی Mate 20 Pro می‌باشد که حتی می‌تواند با اتصال از طریق Miracast انجام شود.

این ویژگی‌های اضافی برای اکثر افراد مهم نیست، به همین دلیل است که این گوشی برای کسانی است که در مورد ویژگی‌های غیر ضروری (احتمالاً لوکس) اهمیتی قائل نیستن یک انتخاب عالی قلمداد می‌شود. همانطور که در طول این بررسی گفتیم، گوشی Honor View 20 نسخه‌ای بسیار ارزان‌تر از Mate 20 Pro بدون ویژگی‌هایی است که اکثر مردم نیازی به آنها ندارند.

در مقایسه با Mate 20 Pro از یک طرف، این گوشی رقیب خوبی برای OnePlus 6T است. با این وجود، قیمت آنها یکسان است و دارای ویژگی‌های مشابهی هستند. هر یک تجربه‌های نرم‌افزاری مختلفی دارند، اما دوربین View 20 با قابلیت انعطاف‌پذیری بیشتر و یک دوربین سلفی عالی، آنها را از یکدیگر جدا می‌کند.

آیا نقاط ضعفی وجود دارد که View 20 بتواند آن را ارتقاء دهد؟ پاسخ: بله، اما خیلی زیاد نیست. آیا View 20 رضایت همگان را برآورده می‌سازد؟ پاسخ: شاید خیر. Magic UI مورد علاقه هر کسی نیست. اما اگر شما از آیفون استفاده می‌کردید و هم اکنون این گوشی شماست، Magic UI / EMUI یک پوسته اندرویدی عالی برای شروع است. زیرا تا حدودی مانند iOS احساس می‌شود و در عین حال بسیار اندرویدی است. شباهت به iOS در حال حاضر بسیار کمتر از نسخه‌های قبلی EMUI است.

 

منبع: Gsmarena.com
ترجمه: پاشا سخائیان

 

 

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر