فروشگاه اینترنتی بولد موبایل

گوگل 6 ویژگی جدید اندروید که این تابستان ارائه می شود را معرفی کرد

06/16/2021
نیلوفر صفائی

گوگل به تازگی از آخرین ویژگی های گوشی های Pixel  خود رونمایی کرد و امروز نیز آخرین اطلاعات در مورد ویژگی های جدیدی که به اندروید نه تنها در گوشی های Pixel  بلکه تمامی گوشی های اندروید اضافه شده است را منتشر کرد. این اولین باری است که گوگل تمامی ویژگی های جدید را در قالب یک پست اطلاع رسانی کرده است.

از ویژگی های جدید در اندروید می توان به سیستم هشدار زلزله اشاره کرد که به صورت جهانی عرضه شده است و به صورتی است که چند ثانیه قبل از وقوع زلزله آن را هشدار می دهد.این سیستم در حال حاضر در کشورهایی مانند نیوزیلند و یونان فعال است وبه تازگی به کشور های دیگری مانند  ترکیه ، فیلیپین ، قزاقستان ، جمهوری قرقیزستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان راه یافته است حال آنکه گوگل می گوید که الویت با کشور هاییست که بیشترین میزان زلزله را دارند و پس از آن دیگر کشور ها به این لیست اضافه خواهند شد.

ویژگی بعدی علامت گذاری مسیج ها در اپلیکیشن مسیج است که به راحتی می توانید مسیج ها را با ستاره علامت زده و بعدا به آنها رجوع کنید و برای این منظور گوگل همچنین یه دسته بندی برای مسیج های ستاره دار طراحی کرده که بتوانید تمام مسیج ها را با هم و به صورت همزمان نگه دارید و برای پیدا کردن مسیج های مهم خود دیگر با مشکل مواجه نخواهید شد.

از ویژگی های دیگر می توان به پیشنهادات متنی که بروی Gboard  beta  در دسترس است اشاره کرد.گوگل این ویژگی را در دسترس کاربران خود قرار داده است  که از این به بعد کاربران  بر اساس  مسیجی که  به زیانهای انگلیسی، پرتغالی و اسپانیایی تایپ می کنند ، کیبورد آنها قابلیت پیشنهاد Emoji  مخصوص آن زبان را خواهد داشت.

همچنین Google Assistant  یا همان دستیار گوگل شما به شما این امکان را می دهد که هر فعالیتی که از او بخواهید را برایتان انجام دهد برای مثال ممکن است از او بخواهید وارد اپلیکیشنی شود و پول کاری را پرداخت کند که Google Assistant  به راحتی برای شما این کار را انجام می دهد و برای اینکه متوجه شوید چه کارهایی می تواند انجام دهد ازش بخواهید که لیست Shorcut  ها را نشان دهد.

Voice Access اکنون دارای تشخیص بتا است ، بنابراین می توانید از ویژگی بخواهید فقط وقتی به صفحه نگاه می کنید کار کند. دسترسی صوتی فقط با صدای شما امکان پیمایش سریع و کارآمد تلفن و برنامه را به شما می دهد. همچنین دارای ورودی رمز عبور پیشرفته است. وقتی فیلد رمز عبور را تشخیص می دهد ، به شما امکان می دهد حروف ، اعداد و نمادها را وارد کنید.

سرانجام ، تجربه Android Auto در گوشی اندروید قابل تنظیم است. شما می توانید اسکرین خود را  شخصی سازی کرده و حالت تاریک یا همان Dark Mode  را به صورت دستی تنظیم کنید. در این ویژگی هم مرور محتوا نیز آسان تر است ، با برگه های جدید در برنامه های رسانه ای ، گزینه "بازگشت به بالا" و یک دکمه A به Z در نوار پیمایش وجود دارد اگر برای اولین بار Android Auto را تنظیم می کنید ، اکنون این روند سریعتر است.

برنامه های شارژ ، پارکینگ و  EV هم اکنون برای استفاده در Android Auto در دسترس هستند و تجربه پیام رسانی بهبود یافته است بنابراین می توانید از صفحه راه انداز به برنامه های پیام رسان مورد علاقه خود برسید. می توانید پیام های جدید را مستقیماً از WhatsApp و Messages در سطح جهانی بخوانید و ارسال کنید. ویژگی های Android Auto در صورت اتصال به اتومبیل سازگار ، در تلفن های دارای Android 6 و جدیدتر موجود است.

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر