فروشگاه اینترنتی بولد موبایل

گوگل و فیسبوک در فرانسه به دلیل نقض قوانین کوکی جریمه شدند

01/08/2022
نیلوفر صفائی

کمیسیون ملی انفورماتیک و آزادی فرانسه (CNIL) گوگل آلفابت را ۱۵۰ میلیون یورو و فیسبوک متا را با ۶۰ میلیون یورو جریمه کرد. دلیل این امر این است که هر دو شرکت رد کردن کوکی های آنلاین را برای کاربران دشوار کرده اند.

کارین کیفر، رئیس بخش حفاظت از داده ها و تحریم ها در CNIL گفت که پذیرش کوکی ها با یک کلیک انجام می شود و رد کردن آن باید به همین راحتی باشد.

رویترز گزارش داد که سازمان دیده بان ادعا کرد facebook.com، google.fr و youtube.com به راحتی اجازه امتناع از کوکی ها را نمی دهند. این دو شرکت سه ماه فرصت دارند تا از دستورات پیروی کنند و راه حلی آسان ارائه دهند یا به پرداخت 100000 یورو اضافی در روز برای زمان تاخیر دستور داده می شود.

فیس بوک اظهار نظری نکرد، اما به نقل از یک سخنگوی گوگل گفته شد که این شرکت "مسئولیت خود را درک می کند" برای محافظت از اعتماد مصرف کنندگان و متعهد به تغییرات بیشتر است.

این دومین بار است که رگولاتور گوگل را جریمه می کند. اولین مورد در سال 2020 بود، زمانی که وب‌سایت‌های فرانسوی گوگل به دنبال رضایت بازدیدکنندگان نبودند و کوکی‌های تبلیغاتی را بدون ارائه اطلاعات واضح در مورد این اقدام و پیامدهای آن در رایانه‌ها ذخیره کردند.

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر