فروشگاه اینترنتی بولد موبایل

گوگل در سال 2022 ویژگی های جدیدی را برای دستگاههای هوشمند ارائه خواهد کرد

01/08/2022
نیلوفر صفائی

در نمایشگاه CES 2022، گوگل برنامه‌های آتی خود را برای آسان‌تر کردن اتصال دستگاه برای تلفن‌های اندروید، کروم بوک، تلویزیون‌های اندروید و ساعت‌های هوشمند Wear OS به اشتراک گذاشت.

Google با هدفون‌های Fast Pair برای بلوتوث شروع خواهد کرد، هدفون‌هایی که به‌طور خودکار با Chromebook شما وصل می‌شوند یا حتی از تلفن Android شما برای راه‌اندازی یک Chromebook جدید استفاده می‌کنند که تمام اطلاعات مورد نیاز دستگاه‌های متصل شده و گذرواژه‌های Wi-Fi را در اختیار آن قرار می‌دهد.

با نگاهی به چند ماه آینده، دستگاه‌های هوشمند دارای تکنولوژی Matter که از طریق IP  و به صورت بلوتوثی وصل می شوند از اتصال با دستگاه‌های Google TV یا Android TV شما پشتیبانی می‌کنند.

باز کردن قفل Chromebook با استفاده از تلفن Android مدتی است که یک ویژگی است، اما Google می‌خواهد آن را در ساعت هوشمند Wear OS شما نیز فعال کند. این ساعت می‌تواند نه تنها Chromebook، بلکه گوشی اندرویدی شما را بدون داشتن آن‌ها در اطراف شما باز کند.

از سوی دیگر، گوشی‌های سامسونگ و پیکسل، پشتیبانی گسترده‌تری از ویژگی‌های کلیدی دیجیتال خودرو خواهند دید. تلفن‌های مجهز به UWB حتی می‌توانند قفل وسیله نقلیه BMW شما را (تا زمانی که از فناوری پشتیبانی می‌کند) را فقط با نزدیک شدن به درب خودرو باز کنند. به اشتراک گذاری کلید ماشین مجازی خود با دوستان و خانواده نیز گزینه ای است که آنها نیاز به قرض گرفتن ماشین شما دارند. علاوه بر این، خودروهای ولوو یکی از اولین خودروهایی خواهند بود که عملکردهای راه دور را با استفاده از دستگاه اندرویدی شما ارائه می دهند. درست مانند اتوماسیون خانگی خود، می توانید قبل از ورود به ماشین، ماشین خود را از قبل گرم کنید یا AC را روشن کنید.

هدف این غول جستجو این است که پخش محتوا را در دستگاه‌های مختلف کمی هوشمندتر و یکپارچه‌تر کند. به عنوان مثال، اگر از هدفون بلوتوث خود برای تماشای فیلم در تبلت خود استفاده می کنید و تماسی با تلفن شما برقرار می شود، سیستم فیلم را متوقف می کند و تماس را از تلفن شما می گیرد و پس از آن بدون نیاز به لمس چیزی ادامه می دهد. 

علاوه بر این، Google می‌خواهد Chromecastها را در دستگاه‌های بیشتری مانند تلویزیون، بلندگوهای هوشمند و غیره فعال کند. Bose یکی از اولین کسانی است که بلندگوها و نوارهای صوتی را با عملکرد Chromecast منتشر می‌کند.

نکته آخر، اما نه کم‌اهمیت، گوگل این امکان را فراهم می‌کند که با تلفن اندرویدی شما بدون داشتن آن ارتباط برقرار کنید. برای مثال، می‌توانید با استفاده از Phone Hub به پیام‌ها پاسخ دهید بدون اینکه نیازی به نصب برنامه مذکور در Chromebook خود نیز داشته باشید. بدون پرداختن به جزئیات، گوگل همچنین قول داده است که برخی از ویژگی‌های اتصال پیشرفته را در اواخر امسال برای رایانه‌های شخصی ویندوزی نیز ارائه دهد.

 

 

 

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر