فروشگاه اینترنتی بولد موبایل

گوگل حق اختراع Sonos، قوانین دادگاه ایالات متحده را نقض کرد

01/08/2022
نیلوفر صفائی

سال 2022 شروع سختی برای گوگل است. تنها یک روز پس از آن که این غول جستجو توسط کمیسیون ملی انفورماتیک و آزادی فرانسه با جریمه 150 میلیون یورویی جریمه شد، شرکت تابعه این کمپانی یعنی Alphabet  حکمی مبنی بر منع واردات  بلندگوهای هوشمند خانگی،دستگاههای پخش ویدئو و برخی از لپ‌تاپ‌ها و تلفن‌های Pixel دریافت کرده است.

کمیسیون تجارت بین‌المللی ایالات متحده روز پنجشنبه حکم داد که گوگل پنج پتنت فناوری صوتی متعلق به Sonos را نقض کرده است. این نبرد حقوقی به فوریه 2020 بازمی‌گردد و Sonos گوگل را به استفاده از فناوری ثبت اختراع برای کنترل دستگاه‌های بلندگوی هوشمند از طریق دکمه‌های تنظیم صدا فیزیکی تلفن متصل متهم کرد. حق ثبت اختراع دیگری که نقض شد شامل همگام سازی چندین دستگاه از طریق یک شبکه مشترک و راه اندازی یک دستگاه پخش برای ارتباط از طریق شبکه است.

نمایندگان Sonos فهرست اولیه‌ای از دستگاه‌های آسیب‌دیده Google (از طریق TheVerge) را به اشتراک گذاشتند که شامل تلفن‌های سری Pixel 3 و 4، بلندگوهای خانگی Nest Hub و  Nest Mini،  Chromecast Chipstick و لپ‌تاپ PixelBook Go می‌شود. گوگل یک مهلت 60 روزه برای اعمال تغییرات در محصولات تحت تاثیر خود قبل از اعمال ممنوعیت دارد. غول فناوری مبتنی بر Mountain View قبلاً راه‌حل‌هایی مانند داشتن یک نوار لغزنده نرم‌افزاری برای کنترل بلندگوهای هوشمند متصل و دستگاه‌های Chromecast در اندروید 12 پیاده‌سازی کرده است.

این پرونده همچنین مشمول بررسی ریاست جمهوری است و حکم مشخص می‌کند که اگر Google راه‌حل‌هایی را مانند کنترل‌های حجم نرم‌افزار خود اعمال کند، دستگاه‌های تحت تأثیر Google از ممنوعیت واردات معاف خواهند بود.

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر