فروشگاه اینترنتی بولد موبایل

چه ویژگی‌هایی ایربادز هواوی FreeBuds 4 را به انتخاب اول کاربران تبدیل می‌کند

11/22/2021
نیلوفر صفائی

سری ایربادزهای هواوی با قابلیت‌های جذاب خود محصولاتی با ارزش خرید بالا هستند. جدیدترین محصول این شرکت FreeBuds 4 است که نسبت به نسلهای قبلی، تقریباً در همه بخشها ارتقای ملموسی را به خود دیده و میتواند انتخابی هوشمندانه باشد. اما این نکات چه مواردی هستند و چه ویژگیهایی از فری بادز 4 آن را به یکی از بهترین محصولات موجود در بازار تبدیل می‌کند؟

مقدمه

یک زمانی می‌توان یک ایربادز را دستگاهی حرفه‌ای و کامل خواند که با توجه ویژه به همه پارامترها، سطح بالایی از قابلیت‎های فناوری را ارائه دهد.

فری بادز 4 در بعد ظاهری یک محصول جذاب با رنگ‌های خاص است. این ایربادز که با نهایت دقت و انبوهی از فناوری‎های کاربردی همراه شده تا بتواند انتخابی عالی برای کاربران مختلف با نیازها و اهداف متفاوت باشد. در ادامه با هم به بررسی این قابلیت‌ها می‎پردازیم تا ببینیم چرا می‌توان FreeBuds 4 را یکی از بهترین‌ها در نوع خود دانست.

طراحی Air-Like Comfort

یکی از نقاط شکایت بسیاری از کاربران این است که پس از گذشت مدت زمان اندکی از استفاده از ایربادزها، سطح پوست لاله گوش، به سنگینی ایرباد واکنش نشان داده و همین امر موجب میشود کاربر نتواند با راحتی کامل از ایربادز خود برای مدت طولانی استفاده کند.

هواوی این مشکل را با یک طراحی متوازن و بسیار سبک که به Air-Like Comfort موسوم است حل کرده و در کنار زیبایی ظاهر، رنگ‌های کلاسیک بدنه، طراحی ارگونومیک داخلی و خارجی ایربادز، وزن کلی هر سری را به تنها 4.1 گرم برساند. این وزن به نوبه خود بسیار کمتر از اغلب رقبای موجود در بازار بوده و به دلیل ساختار توزیع جرم متوازن، هیچ بار اضافهای را بر هیچ بخشی از گوش کاربر وارد نمی‌کند.

از سوی دیگر استفاده از این فناوری موجب شده تا کار برای هواوی به جهت رساندن بهتر اصوات به داخل و پرده گوش کاربر نیز راحتتر شود. در فری بادز 4 بدون استفاده از سریهای سیلیکونی، ایربادز داخل گوش ثابت مانده و حساسیتهای ناشی از ایراد فشار اضافه به گوش نیز به صورت کامل از بین می‌رود.

سیستم حذف نویز Open-fit Active Noise Cancellation 2.0

یکی از ویژگیهای جدید و بسیار مهم ایربادزها سیستمهای حذف نویز است. بسیاری از شرکتها از یک لایه اضافی سیلیکونی برای ممانعت از ورود اصوات مزاحم محیطی به داخل مجرای گوش کاربر استفاده میکنند اما هواوی بر اساس طراحی Air-Like Comfort راهکاری دیگر را برای حذف نویز بدون استفاده از تطبیقدهندههای سیلیکونی در نظر گرفته است.

هواوی با طراحی دقیق بخش بدنه خارجی سری هدفون، امکانی ایجاد کرده که بتوان تا حد ممکن ایربادز را با ساختار کلی گوش کاربران تطبیق داد. در واقع با هدایت صحیح خروجی صدا از هر سری، ترتیبی اتخاذ شده تا امواج صدا با کمترین انحراف و فاصله ممکن به گوش کاربر برسند.

اما این تنها یک بخش از فناوری جذاب Open-Fit ANC 2.0 است. از آنجایی که ساختار گوش هر کاربر با دیگری متفاوت است، هواوی از فناوری تشخیص خودکار ساختار گوشی کاربر در شکلدهی امواج تولیدی به داخل مجرا استفاده کرده که به صورت هوشمند، حالت حذف نویز مناسب گوش کاربر را تشخیص داده و آن را برای حذف موثر نویزهای مختلف به کار میگیرد.

صدای Hi-Res خروجی

یکی از ویژگیهای قابل توجهی که در ایربادز FreeBuds 4 باید به صورت ویژه به آن اشاره کرد این است که هواوی برای همه فرکانسهای طیف قابل شنیدن انسان تدبیری ویژه در نظر گرفته است. در واقع مهندسان هواوی با ساخت مجموعه اسپیکر چند بخشی خود روی همه فرکانس‌های صوت تمرکز کرده تا همواره صدایی یک دست و باکیفیت تولید و پخش شود. در هر ایربادز بخشهای جداگانهای برای تقویت و تولید صداهای فرکانسهای پایین، میانی و بالا در نظر گرفته شده تا امواج تولید شده نهایی به دلیل محدودیت سختافزاری، هیچ هارمونیک مهمی را از دست ندهند.

در همین زمینه هر ایرباد به یک موتور تقویت فرکانس پایین (Bass) مجهز شده که کیفیت صدای قابل توجهی را در مقایسه با محصولات دیگر ایجاد میکند. این بخش با ایجاد لرزش بیشتر در دیافراگم صوتی موجب میشود باس صدا با عمق قابل توجهی تولید شود که بسیار سنگین‌تر و جذابتر خواهد بود.

اگر اهل شنیدن صدای با جزئیات بالا باشید مسلماً می‌دانید که درایور بزرگ 14.3 میلی‌متری LCP داینامیک که در هر سَری FreeBuds 4 قرار گرفته میتواند کیفیتی بسیار جذاب از هر کدام را ارائه دهد. تقویت فرکانسها تا بازه 40 کیلوهرتز به شما اجازه میدهد که دقیقترین صداها را از هر ملودی پخش شده توسط دستگاه گوش داده و پرده گوش خود را با نواهایی متفاوت از قبل را آشنا کنید.

جدای از پخش صوتی رده بالا، این ایربادز به میکروفونهای دوگانه با قابلیت ضبط HD نیز مجهز شده است. این میکروفون‌ها کمک میکنند با تنظیم صحیح حالت ورودی، صدایی بسیار باکیفیتتر از میکروفونهای ایربادزهای معمولی را دریافت کنید. این میکروفونها به شما امکان ضبط صدا تا فرکانس 48 کیلوهرتز و ایجاد قابلیت حذف نویز یا تمرکز بر صدای نزدیک را نیز میدهند که میتوانند به صورت ویژه مناسب Vloggerها و علاقهمندان باشند.

کنترل‎های متنوع لمسی

یکی از راهکارهای بسیار مفید برای استفاده راحتتر از یک ایربادز آن است که بتوان با لمس بدنه، عملکردهای مختلف را روی آن پیاده کرد. در واقع بدنه لمسی ایربادز رابط کاربری صامت آن است که در FreeBuds 4 آزادی عمل بسیار بیشتری را در اختیار کاربر میگذارد.

هواوی این امکان را به وجود آورده که با دو بار لمس متوالی بدنه بتوان عملکردهایی مانند پاسخ یا پایان دادن به تماس ورودی، اجرا و توقف پخش موسیقی، رفتن به قطعه موسیقی قبلی یا بعدی و همچنین فعالسازی دستیار صوتی را انجام داد.