فروشگاه اینترنتی بولد موبایل

بازار آرام موبایل در شب عید

03/13/2021
بولد موبایل

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل با بیان اینکه در حال حاضر قیمت موبایل در ایران بسیار جذاب شده است، گفت: «پس از اجرای طرح افق مردم می‌توانند قبل از خرید گوشی قیمت رسمی آن را استعلام کنند.»

طرحی که به گفته امیر اسحاقی، به شفافیت کامل بازار موبایل می‌انجامد. پس از نوسانات قیمت ارز در سال‌های گذشته و نابسامانی‌های پیش‌آمده در بازار موبایل در سال ۱۳۹۷، به نظر می‌رسد که اجرای طرحی که بتواند شفافیت بازار موبایل را افزایش دهد الزامی بوده و تمام بازیگران بازار موبایل که به‌دنبال شفافیت هستند از اجرای چنین طرحی حمایت می‌کنند. واردکنندگان موبایل از ابتدای زنجیره واردات این کالا، شناسه رجیستری دریافت کرده و اسناد خود را در سامانه همتا ثبت می‌کنند و بعد از آن قیمت گوشی تلفن همراه را محاسبه کرده و ارز خود را نیز از سامانه نیما دریافت می‌کنند و در نهایت قیمت مصرف‌کننده نیز در سامانه ۱۲۴ ثبت می‌شود.

موجودی بازار کافی است

اسحاقی همچنین در ادامه با بیان اینکه موجودی بازار برای شب عید کافی است، اظهار کرد: مردم نباید نگرانی در مورد کمبود موبایل در شب سال نو داشته باشند و گوشی به اندازه کافی برای ماه‌های اسفند و فروردین موجود بوده و گوشی‌‎های ثبت سفارش شده نیز در حال ورود به کشور هستند. دبیر انجمن واردکنندگان موبایل با اشاره به اینکه قیمت گوشی در سامانه ۱۲۴ ثبت می‌شود، گفت: در صورت اجرای طرح افق مصرف‌کننده باید از قیمت گوشی خریداری شده اطلاع یابد و از طریق استعلام  IMEIگوشی بتواند قبل از خرید قیمت را استعلام کند. متأسفانه مردم در حال حاضر از قیمت دقیق گوشی‌های تلفن همراه  اطلاعی ندارند. 

اسحاقی با تأکید بر اینکه طرح رجیستری باعث گرانی گوشی تلفن همراه نبوده است، اظهار کرد: با وجود بیش از ۴۸۰ شرکت واردکننده رقابت زیادی در فروش و عرضه گوشی‌های موبایل ایجاد شده است. در حال حاضر علاوه بر سفارش‌های ثبت شده که در حال وارد شدن به کشور هستند، تعداد دو میلیون گوشی تلفن همراه خاموش و فروخته نشده در فروشگاه‌های موبایل وجود دارد.

به گزارش خبرآنلاین،‌ او افزود: اکنون تقاضا بر عرضه پیشی گرفته است و بازار موبایل بسیار رقابتی شده است؛ بر همین اساس قیمت‌ها بسیار کاهش پیدا کرده و برای مصرف‌کنندگان جذابیت دارد. به طوری که در حال حاضر قیمت گوشی‌ موبایل در تهران از بازار دوبی و فوب منطقه ارزان‌تر است. اگر بانک مرکزی و وزارت صمت روند واردات گوشی را تسهیل کنند و این فرآیند به صورت منظم و منطقی ادامه پیدا کند، قطعا بازار آرام و با ثبات خواهد بود.

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر